27 maja 2017 roku piękna, słoneczna i, jakby zamówiona specjalnie na ten dzień, pogoda była idealną oprawą dla dorocznego Festynu Rodzinnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 7 w Gdyni. Impreza przebiegała pod hasłem „Na pokładzie Zawiszy pod dowództwem Zaruskiego”, co w połączeniu z hasłem roku  i słowami patrona szkoły „Kurs na słońce – tak trzymać” wprowadziło zebranych gości w klimaty bliskiego wszystkim gdynianom morza.

FILM O ŚWIĘCIE SZKOŁY

 

Zgromadzoną licznie na dziedzińcu szkoły widownię zachwycały występy najmłodszych, a także starszych artystów – uczniów naszej szkoły. Perfekcyjnie opracowane układy taneczne, repertuar wokalny, instrumentalny i taneczny pozwolił zaprezentować się licznym utalentowanym młodym artystom. Punktem kulminacyjnym części artystycznej festynu był zachwycający występ Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”, który swym spektakularnym występem oczarował publiczność.

Oprócz czystej rozrywki, można było nabyć cennej umiejętności udzielania pierwszej pomocy i podszkolić się w dziedzinie chemii, dzięki ciekawym pokazom chemicznym.

Słodkie wypieki, przekąski, zdrowe sałatki, potrawy z grilla i specjały kuchni ormiańskiej pozwoliły nasycić apetyty kulinarne nawet najwybredniejszych smakoszy.

Festyn Rodzinny jest dniem wyjątkowym dla naszej szkoły i całej społeczności zgromadzonej wokół niej. Jest to jedyna sobota w roku, gdy jej mury tętnią życiem i tak dużą dawką pozytywnej energii promieniującej od spotykanych w tym dniu uśmiechniętych twarzy w niemal każdym wieku.

Parafrazując słowa Mariusza Zaruskiego: TAK TRZYMAĆ! Do zobaczenia za rok!